17 sty

Zaproszenia na ślub i wesele

Zaproszenia, które powiadomią Waszych najbliższych o Ślubie nie powinny być przypadkowe. Stanowią zapowiedź tego wyjątkowego dla Was dnia i powinny być integralną częścią całej uroczystości. Dają gościom sygnał w jakim klimacie będzie ślub i wesele, jaki kolor będzie bohaterem tego dnia, lub co będzie motywem przewodnim. Jeśli wesele będzie skromne, zaproszenia też powinny być minimalistyczne, ale z pomysłem. Analogicznie jeśli planujemy przyjęcie z przepychem, nie wysyłajmy subtelnych zaproszeń.

Kiedy zamówić papeterię weselną?

Oczywiście im wcześniej tym lepiej, ale minimum 4 miesiące przed ślubem powinniśmy już podjąć decyzję:). Zazwyczaj mamy już wtedy zamkniętą listę gości, zarezerwowany lokal, kościół i przynajmniej przybliżoną wizję całej uroczystości. Najlepszym rozwiązaniem jest wysłanie do drukarni listy gości, aby wszystko na zaproszeniach było wydrukowane. Jeśli decydujemy się sami wypisać zaproszenia – pamiętajmy aby zamówić kilka sztuk więcej na wypadek błędów. Niezależnie od tego czy zaproszenia wypisuje drukarnia, czy my – koniecznie sprawdźmy kilkakrotnie czy nie ma błędów zanim dostarczymy je gościom. Poprośmy drukarnię o przesłanie próbnych zaproszeń zanim złożymy zamówienie, abyśmy mogli zobaczyć jak faktycznie wyglądają.

 

Jakie informacje zawrzeć w zaproszeniu?

Musimy zawrzeć podstawowe informacje, takie jak: Wasze imiona, nazwiska, imiona i nazwiska osób które zapraszacie, datę, godzinę, oraz miejsce ślubu i wesela, dane kontaktowe, oraz termin potwierdzenia obecności. Pamiętajmy, że do dzieci powyżej 18 roku życia zawsze wysyłamy oddzielne zaproszenia „z osobą towarzyszącą”, natomiast dzieci poniżej 18 roku życia dopisujemy do zaproszeń dla rodziców. Coraz częściej oprócz podstawowych informacji dodatkowo umieszczamy w zaproszeniu tzw. wkładkę. Możemy na niej napisać więcej szczegółów, np.: co byśmy chcieli dostać zamiast kwiatów, czy będą poprawiny, informacje dotyczące transportu gości, czy noclegu. W przypadku, gdy zapraszamy gości z zagranicy zapewnijmy im transfer z lotniska, fryzjera, kosmetyczkę i te informacje również możecie zawrzeć we wspomnianej wkładce.

  1. ZAPROSZENIA Z KORONKĄ   
         2. ZAPROSZENIA GLAMOUR        3. ZAPROSZENIA Z ZAAKCENTOWANYM TEMATEM PRZEWODNIM        

4. ZAPROSZENIA Z KOLOREM WIODĄCYM

         

Wybierając zaproszenia na ślub i wesele mamy ogromne pole do popisu. Pamiętajmy jednak, że są one swego rodzaju „reklamą” zbliżającej się uroczystości. Ważne aby były pomysłowe, spersonalizowane i współgrały z tematem przewodnim imprezy!

Źródło zdjęć: https://pl.pinterest.com

 

Jedna myśl na temat “Zaproszenia na ślub i wesele

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.