14 gru

Świece w dekoracjach ślubnych

„Osłonię dłonią
Światło świec
Tak dobre dla nas
Obojga jest
Jesteśmy dawni
Jesteśmy ładni
Przy migotliwym
Świetle świec ” Jonasz Kofta

Dlaczego tak kochamy światło świec? Świece dają żółte światło, w którym blasku wszystko wygląda lepiej. Budują romantyczny nastrój, ocieplają atmosferę, sprawiają, że wnętrza stają się bardziej przytulne. Kto z Was nigdy nie jadł romantycznej kolacji przy świecach? Albo przynajmniej nie marzył o takowej:)

Wykorzystanie świec do dekoracji miejsca przyjęcia weselnego lub miejsca ceremonii to naprawdę bardzo dobry pomysł. Świece wpasują się w każdy styl jaki sobie tylko wymyślicie.  Dodadzą uroku każdej dekoracji. Możemy je wykorzystać wszędzie, począwszy od miejsca ceremonii poprzez salę weselną, a skończywszy na pokoju, w którym spędzicie noc poślubną:) Różnorodność świec oraz towarzyszących im lampionów, kaganków, świeczników sprawia, że mamy ogromne możliwości.

Oczywiście musimy pamiętać o bezpieczeństwie. Świece nie mogą być ustawione w bliskiej odległości od materiałów łatwopalnych takich jak firany albo papierowe dekoracje. Ustawione powinny być tak aby wyeliminować ryzyko potrącenia i przewrócenia przez bawiących się gości. Dobrym sposobem na dodatkowe zabezpieczenie  jest umieszczenie świec np. w szklanych wazonach. Wymiana wypalonych świec powinna być kontrolowana przez obsługę przyjęcia.

Zebraliśmy dla Was kilka pomysłów na dekoracje z użyciem świec. Oto i one 👉

Dekoracje miejsca ceremonii.

      

       

Dekoracje sali weselnej.

Pełne pole do popisu mamy przy dekoracji stołów. Świece mogą być długie lub krótkie, cienkie lub grube. Ustawione na tackach, drewnianych podstawkach, w słoikach, czy też w butelkach.

      

      

W lampionach i klatkach.

      

      

Pływające w szklanych naczyniach z żywymi kwiatami i kolorowymi kryształkami.

      

W szklanych wazonach.

         

W postaci kilku małych świec.

     

W podwieszanych kulach.

         

Kandelabry i wszelkiego rodzaju świeczniki.

      

Dekoracja schodów przy pomocy świec wygląda niezwykle urokliwie.

      

Tort i świece to zdecydowanie dobre połączenie.

      

Gdy zapadnie zmrok, świece użyte na zewnątrz zbudują romantyczny nastrój.

      

Prawda, że świece dają nam wręcz nieograniczone możliwości? Nadają się do dekoracji bardzo wytwornych i eleganckich jak również do prostych i rustykalnych. Każda dekoracja z użyciem świec zapewni nam cudowny nastrój.

 

2 myśli na temat “Świece w dekoracjach ślubnych

  1. Świece doskonale budują romantyczny klimat, ale nie zawsze można sobie na nie pozwolić choćby ze względów bezpieczeństwa. Na naszym weselu nie mogło być otwartego ognia, ale udało nam się stworzyć bardzo przytulny klimat dzięki profesjonalnemu oświetleniu – polecamy wszystkim!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.