8 Maj

Ślub w maju

Wiele par wybierając datę ślubu w pierwszej kolejności odrzuca właśnie maj. Winne temu są stare przesądy mówiące, że miesiąc ten nie jest szczęśliwy i małżeństwa zawarte w maju nie mają szans na powodzenie. Nie będziemy się skupiać na wadach tego miesiąca, ale na zaletach. Zobaczmy jakie korzyści płyną ze ślubu w tym pięknym, wiosennym miesiącu. Przede wszystkim okoliczności przyrody są przepiękne. Budząca się dookoła przyroda napawa optymizmem. Na pewno łatwiej będzie nam znaleźć miejsce w wymarzonym lokalu. Kolejną zaletą jest brak upałów – dla osób, które za nimi nie przepadają.

Poniżej nasze wiosenne inspiracje. Spośród majowych kwiatów wybraliśmy bez i konwalie. Kwiaty te najbardziej kojarzą nam się właśnie z majem, są niepowtarzalne, piękne i cudownie pachną:)

Lilak pospolity potocznie zwany bzem- najintensywniej kwitnie w maju. Ma okazałe kwiaty w kolorach od białego, poprzez różowy, do intensywnie fioletowego i  co najważniejsze – ma urzekający zapach:)

   

 

                 

 

   

Konwalia majowa- posiada śnieżnobiałe, dzwonkowate kwiaty o cudownym zapachu. Te malutkie kwiatuszki są symbolem młodości, szczęścia i pomyślności, zatem idealnie nadają się do ślubnych dekoracji.

                    

 

Która z majowych inspiracji podoba się Wam bardziej?

Źródło zdjęć: Pinterest

7 myśli na temat “Ślub w maju

  1. Ach, ten maj. Właśnie przez przesądy wiele osób nie decyduje się na zawarcie związku małżeńskiego w tym miesiącu. A jest naprawdę cudowny! Przyroda wówczas staje się naszym sprzymierzeńcem, co zresztą doskonale widać na powyższych fotografiach. Serdecznie pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.