9 mar

Papeteria ślubna

Pisałyśmy już na naszym blogu o zaproszeniach ślubnych i oryginalnych pomysłach na księgę gości. Jednak zamawiając papeterię na ślub i wesele musimy pomyśleć również o save the date, winietkach, kartach menu, numerach stołów, zawieszkach na alkohol, tablicy z planem rozsadzenia gości, czy pudełku na koperty. Warto zamówić wszystko w jednej firmie, mamy wówczas gwarancję, że cała papeteria będzie tworzyła spójną całość.

SAVE THE DATE

Save the date jest powiadomieniem gości o planowanej uroczystości jeszcze przed rozesłaniem oficjalnych zaproszeń. Ma to sens szczególnie w przypadku kiedy mamy zamiar zaprosić gości z zagranicy. Wiedząc odpowiednio wcześniej mogą zaplanować podróż, urlop i przede wszystkim znaleźć bilety w okazyjnych cenach.

  

WINIETKI

Właściwe rozsadzenie gości na przyjęciu to podstawa dobrej organizacji. Jednak oprócz funkcji praktycznej winietki powinny również pełnić funkcję dekoracyjną, pasować do wystroju i nakrycia stołów.

KARTY MENU

Nie każdy decyduje się na podanie kart menu, jednak naszym zdaniem powinny one bezwzględnie znaleźć się na weselnym stole. Karty menu nie są po to, aby goście wybierali sobie dania, ale po to by wiedzieli o której godzinie będą podane dania główne i co dla nich przygotowaliście. Możecie przygotować karty menu dla każdego gościa i położyć je na talerzach, lub przygotować zbiorcze menu – np. 1 karta menu na stolik.

TABLICE Z PLANEM ROZSADZENIA GOŚCI

Tablica z planem rozsadzenia niewątpliwie jest elementem dekoracyjnym, ale przede wszystkim jej rola jest nieoceniona przed rozpoczęciem wesela. Goście czekając na Młodą Parę mogą spokojnie odnaleźć na tablicy swoje miejsce przy stole, co pozwoli zapobiec chaosowi, bieganiu między stolikami i szukaniu swojego nazwiska po wejściu na salę.

 

NUMERY STOŁÓW

Numery stołów dopasowane kolorystycznie i stylowo do pozostałych elementów papeterii ślubnej będą idealnym dopełnieniem nakrycia stołu.

ZAWIESZKI NA ALKOHOL

Zawieszki na alkohol są detalem, który coraz częściej pojawia się na weselach. Wzbudzają zainteresowanie gości, a umieszczane na nich zabawne treści często stają się tematem pierwszych rozmów przy stole.

 


 

PUDEŁKO NA KOPERTY

Zastanawiacie się co zrobić z kopertami, które zbierzecie podczas wesela? Najlepiej będzie zaopatrzyć się w specjalne pudełko na koperty. Jest to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie. Pudełko powinno być nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne. Mamy tu ogromne pole do popisu. Mogą być pudełka w przeróżnych kształtach i kolorach, wykonane z kartonu, drewna, plastiku, lub innych materiałów.

 

  

Źródło zdjęć: https://pl.pinterest.com

Jedna myśl na temat “Papeteria ślubna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.