29 paź

Obowiązki świadka

Obowiązki świadka na ślubie to nie tylko drobna przemowa podczas uroczystości weselnej, wznoszenie toastu, czy przygotowanie wieczoru kawalerskiego.

 

Warto pamiętać o tym, że bez względu na rodzaj uroczystości – ślub cywilny, kościelny, konkordatowy – obowiązki świadków są podobne. Świadkowie składają swoje podpisy zarówno w Kościele, jak i w Urzędzie Stanu Cywilnego, dlatego wymogiem formalnym jest, aby były to osoby pełnoletnie – NIE ZAPOMNIJCIE DOWODU OSOBISTEGO i koniecznie sprawdźcie czy jest jeszcze ważny;)!!! Ubiór powinien być elegancki, aby podkreślić powagę sytuacji, ale i stonowany, żeby nie odciągać uwagi od Pary Młodej:)

Świadek ma za zadanie przede wszystkim odciążyć pana młodego z części obowiązków.

 

 

Potrzebujecie kilku wskazówek? Oto i one:

Zapytaj pana młodego, czy nie potrzebuje dodatkowych rąk do pracy przy przygotowaniu zaproszeń, przystrajaniu butelek z alkoholem, czy rozkładaniu winietek na stołach.

Zaproponuj swoją pomoc w koordynacji przy próbie ceremonii.

W dniu ślubu koniecznie bądź punktualny i nie zapomnij o obrączkach!!!:) Młodzi naprawdę nie potrzebują dodatkowego stresu. Wskazany również zestaw awaryjny: przybory do szycia, lakier do włosów, tabletki na ból głowy, itp.

Podczas ceremonii trzymaj obrączki (może małe dziecko jest słodkie i urocze w tej roli, ale tylko do czasu gdy zechce się nimi pobawić;)

Twój toast podczas uroczystości weselnej powinien być raczej krótki i serdeczny. Staraj się unikać krępujących historyjek. Najlepiej sprawdzają się proste życzenie; krótko o tym jak poznałeś pana młodego, jakaś zabawna anegdotka dotycząca gestu w kierunku wybranki pana młodego,itp. Na koniec wznieś toast za nowożeńców i na tym zakończ.

Służ pomocą podczas przyjęcia weselnego. Dopilnuj, aby wszyscy goście byli odpowiednio „zaopiekowani”. Jeśli ktoś wydaje się zagubiony, zaoferuj mu towarzystwo, zabawiaj rozmową gdy sytuacja tego wymaga, zatańcz ze świadkową. Bądź duszą towarzystwa, ale nie przesadź – pamiętaj, że to nie Ty jesteś gwiazdą wieczoru. Wspieraj pana młodego. Może tego nie mówi wprost, ale gwarantujemy, że ma tremę – pewnie Ty też ją masz;)

POWODZENIA!

Źródło zdjęć: https://pl.pinterest.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.