20 lut

Księga gości

Księga gości – kiedyś najczęściej w postaci ładnie oprawionej księgi z czystymi kartami, gdzie goście mogli wpisywać życzenia, rady dla młodej pary czy też podziękowania za przyjęcie i dobrą zabawę. Księga w takiej postaci bardzo często pozostaje niezauważona przez gości bądź też jest przez nich ignorowana. W konsekwencji niewielu gości zostawia swój wpis. Nierzadko księga taka trafia jako pamiątka ślubna głęboko do szafy i pozostaje zapomniana również przez młodą parę. Dzisiaj możemy spotkać przeróżne, ciekawe i niespotykane pomysły na księgę gości. Bardzo często księgą pozostaje już tyko z nazwy. Ustawiona w odpowiednim miejscu nie umknie uwadze gości i będzie stanowiła ciekawy element dekoracyjny. Oto kilka ciekawych propozycji.

 • Drewniane puzzle w różnych kształtach np. drzewa, serca czy poprostu z inicjałami pary młodej. Goście nie muszą głowić się nad wymyślnymi życzeniami, wystarczy zostawić swój podpis czy też narysować niewielki obrazek. Później takie puzzle odpowiednio oprawione i powieszone na ścianie wspólnego domu będą cieszyć parę młodą. Księga gości w takiej formie na pewno nie zostanie zapomniana.


 • Plakaty z odciskami palców. Niedokończona ilustracja plus odciski palców gości sprawią, że całość będzie wspaniałą pamiątka.

 

 • Innym ciekawym pomysłem na plakatową formę księgi gości jest wydrukowanie planszy z konturami rożnych osób. Zapewniamy kolorowe kredki i pisaki. Goście kolorują i podpisują postacie. Będzie to dodatkowa atrakcja na przyjęciu i ciekawa pamiątka.

 • Plakat z podpisami. I tu mamy ogromne możliwości. Podpisy można składać na planszy ze zdjęciem państwa młodych, na plakacie z narysowanymi balonami, listkami. Można też stworzyć trójwymiarowy plakat. Goście zostawiają swe podpisy na przypiętych do plakatu motylkach, serduszkach itp.

 • Jeszcze jedna forma plakatu. Małe drewniane klocuszki w różnych formach tj. serduszka, krążki podpisane i wrzucane do środka stworzą wyjątkowy obraz.

 • Księga gości w formie mebli. Drewniana ławka, stolik czy krzesło to nietypowy i ciekawy pomyśl na pamiątkę z podpisami gości.

    

 • Drzewko szczęścia. Goście zawieszają karteczki z życzeniami na drzewku. Taką księgę gości można wykonać własnoręcznie bądź kupić gotowe drzewko.

 • Księga gości ze zdjęciami z fotobudki czy polaroidu. Po zrobieniu sobie zdjęcia goście wklejają je do przygotowanej księgi bądź zawieszają na specjalnej ramce.

   

 • Podpisy goście mogą składać na kamyczkach, korkach od wina czy też kostkach jenga. Umieszczane w szklanych pojemnikach będą wyglądać niezwykle ciekawie.

   

 • Księga gości w formie kawałków materiału, które później można zszyć tworząc np. ozdobny pled.

  

 • Księga gości może być też wspólna z tematem przewodnim i zainteresowaniami pary młodej. Podpisy na płytach winylowych, koszulkach ulubionej drużyny sportowej, wiosłach czy też na nartach.

     

Źródło: PINTEREST

Jedna myśl na temat “Księga gości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.