8 Maj

Ślub w maju

Wiele par wybierając datę ślubu w pierwszej kolejności odrzuca właśnie maj. Winne temu są stare przesądy mówiące, że miesiąc ten nie jest szczęśliwy i małżeństwa zawarte w maju nie mają szans na powodzenie. Nie będziemy się skupiać na wadach tego miesiąca, ale na zaletach. Zobaczmy jakie korzyści płyną ze ślubu w tym pięknym, wiosennym miesiącu. Przede wszystkim okoliczności przyrody są przepiękne. Budząca się dookoła przyroda napawa optymizmem. Na pewno łatwiej będzie nam znaleźć miejsce w wymarzonym lokalu. Kolejną zaletą jest brak upałów – dla osób, które za nimi nie przepadają.

Poniżej nasze wiosenne inspiracje. Spośród majowych kwiatów wybraliśmy bez i konwalie. Kwiaty te najbardziej kojarzą nam się właśnie z majem, są niepowtarzalne, piękne i cudownie pachną:)

Lilak pospolity potocznie zwany bzem- najintensywniej kwitnie w maju. Ma okazałe kwiaty w kolorach od białego, poprzez różowy, do intensywnie fioletowego i  co najważniejsze – ma urzekający zapach:)

   

 

                 

 

   

Konwalia majowa- posiada śnieżnobiałe, dzwonkowate kwiaty o cudownym zapachu. Te malutkie kwiatuszki są symbolem młodości, szczęścia i pomyślności, zatem idealnie nadają się do ślubnych dekoracji.

                    

 

Która z majowych inspiracji podoba się Wam bardziej?

Źródło zdjęć: Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.