14 Gru

Świece w dekoracjach ślubnych

„Osłonię dłonią
Światło świec
Tak dobre dla nas
Obojga jest
Jesteśmy dawni
Jesteśmy ładni
Przy migotliwym
Świetle świec ” Jonasz Kofta

Dlaczego tak kochamy światło świec? Świece dają żółte światło, w którym blasku wszystko wygląda lepiej. Budują romantyczny nastrój, ocieplają atmosferę, sprawiają, że wnętrza stają się bardziej przytulne. Kto z Was nigdy nie jadł romantycznej kolacji przy świecach? Albo przynajmniej nie marzył o takowej:)

Wykorzystanie świec do dekoracji miejsca przyjęcia weselnego lub miejsca ceremonii to naprawdę bardzo dobry pomysł. Świece wpasują się w każdy styl jaki sobie tylko wymyślicie.  Dodadzą uroku każdej dekoracji. Możemy je wykorzystać wszędzie, począwszy od miejsca ceremonii poprzez salę weselną, a skończywszy na pokoju, w którym spędzicie noc poślubną:) Różnorodność świec oraz towarzyszących im lampionów, kaganków, świeczników sprawia, że mamy ogromne możliwości.

Oczywiście musimy pamiętać o bezpieczeństwie. Świece nie mogą być ustawione w bliskiej odległości od materiałów łatwopalnych takich jak firany albo papierowe dekoracje. Ustawione powinny być tak aby wyeliminować ryzyko potrącenia i przewrócenia przez bawiących się gości. Dobrym sposobem na dodatkowe zabezpieczenie  jest umieszczenie świec np. w szklanych wazonach. Wymiana wypalonych świec powinna być kontrolowana przez obsługę przyjęcia.

Zebraliśmy dla Was kilka pomysłów na dekoracje z użyciem świec. Oto i one 👉

Dekoracje miejsca ceremonii.

      

       

Dekoracje sali weselnej.

Pełne pole do popisu mamy przy dekoracji stołów. Świece mogą być długie lub krótkie, cienkie lub grube. Ustawione na tackach, drewnianych podstawkach, w słoikach, czy też w butelkach.

      

      

W lampionach i klatkach.

      

      

Pływające w szklanych naczyniach z żywymi kwiatami i kolorowymi kryształkami.

      

W szklanych wazonach.

         

W postaci kilku małych świec.

     

W podwieszanych kulach.

         

Kandelabry i wszelkiego rodzaju świeczniki.

      

Dekoracja schodów przy pomocy świec wygląda niezwykle urokliwie.

      

Tort i świece to zdecydowanie dobre połączenie.

      

Gdy zapadnie zmrok, świece użyte na zewnątrz zbudują romantyczny nastrój.

      

Prawda, że świece dają nam wręcz nieograniczone możliwości? Nadają się do dekoracji bardzo wytwornych i eleganckich jak również do prostych i rustykalnych. Każda dekoracja z użyciem świec zapewni nam cudowny nastrój.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.